ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ

4ο Γυμνάσιο Πετρούπολης

• Μικρότερο μέγεθος γραμματοσειράς
ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ πρώτη ποιητική συλλογή του μαθητή μας, Φίλιππου Διαμαντίδη

πρώτη ποιητική συλλογή του μαθητή μας, Φίλιππου Διαμαντίδη

apologismoi-diamadidi

Με πολύ μεγάλη χαρά μάθαμε ότι εκδόθηκε η πρώτη ποιητική συλλογή του μαθητή μας , Φίλιππου Διαμαντίδη, με τίτλο «Απολογισμοί». Νιώσαμε μεγάλη συγκίνηση. Σε τούτες τις δύσκολες και πρωτόγνωρες καταστάσεις που ζούμε, υπάρχει ελπίδα και φως. Ο Φίλιππος είναι ένα εξαιρετικό παιδί, άριστος μαθητής και λάτρης της Λογοτεχνίας.

Ο ίδιος στο βιογραφικό του λέει «δε διαθέτω στις αποσκευές μου εμπειρίες, σπουδές, βαρύ παρελθόν…..» Όλοι μας του ευχόμαστε από καρδιάς να είναι το μέλλον του λαμπρό γεμάτο εμπειρίες, να συνεχίσει να περπατά στο δικό του μονοπάτι και να «αναπνέει». Εμείς θα νιώθουμε περηφάνια, που πέρασε ένας τέτοιος μαθητής από τα θρανία του Σχολείου μας.

«Κάνε το όνειρό σου τη μοίρα σου και αφέσου σ’ αυτή» έγραψε ο ίδιος σε μια εργασία του.

Καλοτάξιδοι οι «Απολογισμοί» σου, Φίλιππε.

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 06 Απρίλιος 2020 15:16
Wednesday, 15 July 2020 05:05:34

BMI - Calculator

SI [cm,kg] Imperial [ft,lbs]