Αγιασμός

Ο καθιερωμένος Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11-09-2023 και ώρα 09:00 π.μ στο προαύλιο του σχολείου μας.

• Οι μαθητές της Α’ τάξης, μετά το πέρας του Αγιασμού, θα παραμείνουν στο προαύλιο για να γίνει ο χωρισμός των τμημάτων και με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών θα οδηγηθούν στις τάξεις τους. Θα παραλάβουν τα βιβλία τους (να έχουν μαζί τους τις τσάντες)και μετά θα αποχωρήσουν.

• Οι μαθητές των τάξεων Β’ και Γ’, μετά το πέρας του Αγιασμού θα οδηγηθούν στις τάξεις τους και με τη συνοδεία εκπαιδευτικών θα παραλάβουν τα βιβλία τους (να έχουν μαζί τους τις τσάντες) και μετά θα αποχωρήσουν.

Την Τρίτη 12-9-2023 το κουδούνι για την έναρξη των μαθημάτων θα κτυπήσει 08:15. Όλοι οι μαθητές θα σχολάσουν στο 3ωρο, δηλ. 10:40.

Ευχόμαστε Καλή Σχολική Χρονιά με Υγεία, Δύναμη και Χαρές!